ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 19 MAJA 2024

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu.

Kolejny już raz w naszym życiu, przeżywamy radosny dzień, w którym Duch Święty wypełnia swym Bożym tchnieniem cały rodzaj ludzki. Przepełnieni Jego darami i napełnieni Jego mocą, idąc śladami Piotra Apostoła chcielibyśmy i my zawołać dzisiaj :   „Mężowie izraelscy, słuchajcie tego, co mówię: Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie,  tego Męża, który z woli postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany, przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście.  Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim” (Dz. Ap.  2,23-24).

Dostrzegając niezwykłą przemianę, jaka dokonała się w sercach i umysłach Apostołów, którzy w jednej chwili z zalęknionych i niedowiarków przeistoczyli się w pełnych Ducha Świętego i wielkiej mocy Bożej, pragniemy i my, ludzie dwudziestego pierwszego wieku, błagać Ducha Świętego. Wołamy , przymnóż nam wiary, dodaj odwagi , napełnij nas swoją mądrością , naucz nas pobożności i bojaźni Bożej . Daj nam, Twoim wierzącym, Tobie ufającym dar umiejętności głębokiej modlitwy .Zesłanie Ducha Świętego to święto ciągle odradzającego się Kościoła , który nigdy nie zginie, bramy piekielne go nie zwyciężą, bo Duch Święty ożywia go i odnawia swoją mocą.

Kierujemy nasze myśli i serca na Wieczernik, w którym trwali Apostołowie wraz z Maryją, już od pierwszych chwil orędowniczką i Matką rodzącego się Kościoła. Pragniemy tak jak oni, napełnieni Duchem Świętym i mocą wyjść na ulice naszych miast, do naszego społeczeństwa i naszych rodzin, by głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu, którego dokonał nasz Pan, Jezus Chrystus.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*